Infolinia

669-593-000

Kontakt e-mail

sklep@tiktaki.pl

Pn-Pt

10:30 - 18:30

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Citizen Eco Drive Smartwatch

2017-11-01


CITIZEN BZ1001-86E

Ostatnią, wartą uwagi nowością, która pojawiła się w naszym salonie jest Citizen Eco Drive Bluetooth BZ1001-86E.

W stalowej kopercie zamknięto inteligentny system łączący się z naszym telefonem i funkcjonujący jak dobrze rozwinięty, hybrydowy smartwatch.

Citizen zadbał jednak, aby ten model zachował kształty typowego zegarka – grubość koperty nie przeraża , jak w niektórych wersjach hybryd, bransoleta z zapięciem motylkowym nadaje elegancji, a na tarczy (tradycyjnie) zadbano o wszelkie szczegóły, tak aby harmonijnie komponowały się w spójną całość.

Co najbardziej nas ucieszyło, to system Eco Drive. Rzadko zdarza się aby smartwatch nie wymagał codziennego ładowania, a w tym modelu wystarczy nie zamykać go w ciemnej szufladzie – zegarek sam się naładuje poprzez panel słoneczny w tarczy i będzie gotowy do pracy.

Funkcjonalność modelu dzieli się na te znane już z klasycznych modeli Citizena oraz te wynikające z połączenia z telefonem. Mamy więc: datownik wskazujący dzień miesiąca i tygodnia, alarm, wskaźnik rezerwy energii, wskazanie czasu i daty z drugiej strefy czasowej oraz chronograf.

Dzięki połączeniu z telefonem nasz zegarek obsługuje również kilka powiadomień :

– jeśli centralny sekundnik wskaże na pozycję „call” (55 sekunda), informuje nas o połączeniu telefonicznym,

- „info” na 50 sekundzie – to powiadomienia informacyjne, w zależności od naszej konfiguracji mogą to być maile, smsy, wiadomości z portali społecznościowych itp.

- na 45. Sekundzie mamy „LL”, czyli link lost – jest to informacja o zgubionym połączeniu Bluetooth,

- automatyczna aktualizacja czasu, zsynchronizowana z telefonem to „act” – na 40 sekundzie.

Oprócz wskazań sekundnika, zegarek również wibruje na nadgarstku, abyśmy nie przeoczyli żadnego z powiadomień.

Aplikacja obsługująca zegarek z poziomu telefonu świetnie współpracuje z systemem IOS i Android i jest do pobrania w App Store oraz Google play. Konfiguracja, codzienne użytkowanie aplikacji jest bardzo proste, intuicyjne, także każdy powinien poradzić sobie z nią bez problemu, a w razie potrzeby można skorzystać z obszernej instrukcji w języku polskim , dołączonej do zegarka.

Zegarek znajdziesz na: Zegarek męski Citizen Bluetooth Eco-drive BZ1001-86E

pixel